Əsas səhifə SiyasətCəmiyyətDünyaİnfoqrafiyaAnalitikİqtisadiyyatİdmanHadisəMədəniyyətMaraqlıCinsi sağlıq +18
Bu il məzunları qızıl və gümüş medal alan rayonlar bəlli olub-SİYAHI
09:09 | 19 .08. 2013
371 dəfə oxunub

Modern.az saytı Təhsil Nazirliyindən bu il orta məktəbi qızıl medalla bitirən məzunların siyahısını əldə edib. Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun "Ümumtəhsil məktəblərinin məzunlarının qızıl medalla təltifi haqqında" əmrinə əsasən, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2012/2013-cü dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələri nəzərə alınaraq, aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları qızıl medalla təltif olunublar.

Qızıl medala layiq görülmüş 238 məzunun adı oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı"na yazılacaq.

1. İsmayılova Fatma Abdulla qızı Naxçıvan MR, Heydər Əliyev adına tam orta məktəb
2. Seyidli Rəna Yulət qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrə¬li tam orta məktəb
3. Nəcəfov Rəhim Cabbar oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 11 nömrə¬li tam orta məktəb
4. Qocayev Asiman Elbrus oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrə¬li tam orta məktəb
5. Həsənova İlahə Əhməd qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 12 nömrə¬li tam orta məktəb
6. Seyidli Tamam Əkbər qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan şəhəri 17 nömrə¬li tam orta məktəb
7. Cəfərova Dilrubə Rauf qızı Naxçıvan MR, Naxçıvan Qızlar Liseyi
8. Həsənov Kənan Əqil oğlu Naxçıvan MR, Naxçıvan Türk Liseyi
9. Bağırov Mənsur Mahmud oğlu Naxçıvan MR, Babək rayonu Nehrəm kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
10. Baxşıyeva Rəfiqə Qəhrəman qızı Naxçıvan MR, Babək rayonu Qoşadizə kənd tam orta məktəbi
11. Alverdiyeva Aytən İsmayıl qızı Naxçıvan MR, Culfa şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
12. Quluzadə Tellər Rəşid qızı Naxçıvan MR, Culfa rayonu Kırna kənd tam orta məktəbi
13. Qasımlı Pəri Abbas qızı Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Qara¬bağlar kənd 2 nömrəli tam orta məktəb
14. Budaqlı Turac Sirac qızı Naxçıvan MR, Kəngərli rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
15. Əliyeva İnci Azər qızı Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Çənnəb kənd tam orta məktəbi
16. Tağısoy Rukiyyə Elşən qızı Naxçıvan MR, Ordubad rayonu Unus kənd tam orta məktəbi
17. Rəhimli Nəzifə Fazil qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
18. Hüseynova Günay Vüqar qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
19.Əsgərova Müsfiqə Qasım qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
20. Əhmədova Leyla Yaşar qızı Naxçıvan MR, Şərur şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəb
21. İsmayılov Elməddin Kəmaləddin oğlu Naxçıvan MR, Şərur rayonu Yengicə kənd tam orta məktəbi
22. Həbibbəyli Tuncay Həbib oğlu Naxçıvan MR, Şərur Türk liseyi
23. Hüseynli Aydan Mübariz qızı Naxçıvan MR, Şahbuz şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
24. Əlizadə Səxavət Musa oğlu Naxçıvan MR, Şahbuz rayonu Badamlı kənd tam orta məktəbi
25. Nağızadə Aynur Şöhrət qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 276 nömrəli tam orta məktəb
26. Bədəlova Səlimə Səlimxan qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 246 nömrəli məktəb-lisey
27. Əliyeva İlhamiyyə İlham qızı Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 83 nömrəli məktəb-lisey
28. Ələkbərova Püstəxanım Əliəjdər qızı Bakı şəhəri Xətai rayonu 264 nömrəli tam orta məktəb
29. Cəfərov Dilqəm Rauf oğlu Bakı şəhəri Xətai rayonu 257 nömrəli tam orta məktəb
30. Dadaşov Kamran İlham oğlu Bakı şəhəri Xəzər rayonu 156 nömrəli tam orta məktəb
31. Məmmədzadə Fəridə Mehdi qızı Bakı şəhəri Xəzər rayonu 183 nömrəli tam orta məktəb
32. Axundova Səma Rza qızı Bakı şəhəri Xəzər rayonu 125 nömrəli tam orta məktəb
33. Əmirli Şəms Telman qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 42 nömrəli tam orta məktəb
34. Qədirli Fərid Fərzəli oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 164 nömrəli tam orta məktəb
35. Hüseynova Zümrüd Novruzəli qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 164 nömrəli tam orta məktəb
36. Abdullayeva Günel Rahil qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 240 nömrəli tam orta məktəb
37. Rəsulzadə İsmayıl Akif oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb
38. Zöhrəbbəyova Məryəm Zöhrəb qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb
39. Muradova Fatimə Aslan qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb
40. Quliyev Rüstəm Rasim oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 23 nömrəli tam orta məktəb
41. Aslan Abbas Afiyəddin oğlu Bakı şəhəri Nəsimi rayonu Bakı Türk Anadolu Liseyi
42. Hüseynli İlkay Elşən qızı Bakı şəhəri Nəsimi rayonu 54 nömrəli tam orta məktəb
43. Həsənov Fərid Emil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
44. Mustafayeva Məryəm Mustafa qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
45. Əlizadə Nərmin Hüseyn qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
46. Abaszadə Araz Rizvan oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
47. İsmayılov Əliş Rahil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 43 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
48. Nəbiyeva Zümrüd Yunis qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 45 nömrəli tam orta məktəb
49. Bayramov Tofiq Cahangir oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 45 nömrəli tam orta məktəb
50. Vəliyeva Leyla Əli qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 202 nöm¬rə¬li tam orta məktəb
51. İsmayılov Məhəmməd Şahin oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 258 nöm¬rəli tam orta məktəb
52. İmanova Tünzalə Fərəməz qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi
53. Sadıqlı Arif Mobil oğlu Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi
54. Məmmədova İnarə Ülfət qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi
55. Musayeva Könül Rövşən qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi
56. Şabanova Fidan Rafiq qızı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu 291 nöm¬rəli Ekologiya liseyi
57. Babayeva Nərmin İsmayıl qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 10 nömrəli tam orta məktəb
58. Əfəndiyeva Nigar Namiq qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb
59. Quliyev Rəfael Namiq oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb
60. Şərifova Nərmin Elşən qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 12 nömrəli tam orta məktəb
61. Ağayev Həsən Rövşən oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb
62. Məmmədli Məzahir Çingiz oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb
63. Kərimov Kərim Bəylər oğlu Bakı şəhəri Nizami rayonu 145 nömrəli tam orta məktəb
64. Abbasova Maya Elçin qızı Bakı şəhəri Nizami rayonu 238 nömrəli tam orta məktəb
65. Abbasov Nicat Elşən oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 2 nömrəli texniki-humanitar lisey
66. Mirişova Aytəkin Zahir qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəb
67. Mehbalı Nigar Cavanşir qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 236 nömrəli tam orta məktəb
68. Süleymanlı Aygül İlham qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 239 nömrəli tam orta məktəb
69. Allahverdiyeva Nigar Zahid qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya
70. Əmirli Samirə Fariz qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya
71. Şabanova Lalə Etibar qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya
72. Səməd-zadə Fəridə Emin qızı Bakı şəhəri Səbail rayonu 160 nömrəli Klassik gimnaziya
73. Çıraqlı Nicat Elçin oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 190 nömrəli tam orta məktəb
74. Məmmədov Samir Tələt oğlu Bakı şəhəri Səbail rayonu 190 nömrəli tam orta məktəb
75. Əsgərov Məhəmməd Ələsgər oğlu Bakı şəhəri Suraxanı rayonu 316 nömrəli tam orta məktəb
76. Kazımov Məhəmməd Cəfər oğlu Bakı şəhəri Suraxanı rayonu 275 nömrəli tam orta məktəb
77. Hacıyeva Nargilə Əsgərağa qızı Bakı şəhəri Sabunçu rayonu 72 nömrəli tam orta məktəb
78. Yusubov Şıxı Şakir oğlu Bakı şəhəri Yasamal rayonu 53 nömrəli tam orta məktəb
79. Fətəliyev Kamran İlqar oğlu Bakı şəhəri Yasamal rayonu 173 nömrəli tam orta məktəb
80. Həbibli Aydan Rauf qızı Bakı Avropa Liseyi
81. İbrahimli Vüsal Qalib oğlu Bakı Avropa Liseyi
82. Sadıxlı Ləman Elşən qızı Bakı Avropa Liseyi
83. İbadlı Nərmin Mehman qızı Heydər Əliyev adına lisey
84. Abbaslı Nərmin Qabil qızı Heydər Əliyev adına lisey
85. Tağıyeva Esmira Azər qızı Heydər Əliyev adına lisey
86. Axundzadə Zöhrə Həkim qızı Heydər Əliyev adına lisey
87. Bağır-Pur Ravin Bəhruz oğlu Heydər Əliyev adına lisey
88. Musayeva Nərminə Sahəddin qızı Heydər Əliyev adına lisey
89. Daşdəmirli Emin Vasif oğlu Heydər Əliyev adına lisey
90. Ərzumanlı Nuriyyə Xosrov qızı Heydər Əliyev adına lisey
91. Əsədov Kənan Elmar oğlu Heydər Əliyev adına lisey
92. Hacızadə Nigar Bəxtiyar qızı Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
93. Abbasəlizadə Xəyalə Bəhram qızı Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
94. Hüseynova Leyla Fəzail qızı Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
95. Səfərova Zəhra Loğman qızı 6 nömrəli məktəb-lisey
96. Arazlı Toğrul Sevindik oğlu S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya
97. Nəbiyeva Surə Hüseyn qızı S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziya
98. Cəfərli Afət Mədət qızı S.C.Pişəvəri adına humanitar fənlər gim-naziyası
99. Əlizadə Nəzrin Habil qızı Kimya-biologiya təmayüllü lisey
100. Əsədova Rəvanə Həsən qızı Kimya-biologiya təmayüllü lisey
101. Dəmirçibəyli Aytac Namiq qızı "Zəngi" liseyi
102. Məmmədov Yusif Mustafa oğlu "Zəngi" liseyi
103. Abdullayeva Aliyə Feyruz qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
104. Ağayeva Jalə Namiq qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
105. Haşımzadə Cavid Səlcuq oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
106. Musazadə Leyla Kamran qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
107. Səfərli Nəzrin Elsevən qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
108. Səfərova Ülkər Asim qızı 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
109. Süleymanov İnqilab Fikrət oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
110. Teymurzadə Rövşən Gündüz oğlu 132-134 nömrəli təhsil kompleksi
111. Abbasova Nərmin Bəxtiyar qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
112. Quluzadə Sona Adəm qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
113. Quliyev Orxan Elçin oğlu BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
114. Qəmbərova Leyla Vaqif qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
115. Ömərov Samir Şakir oğlu BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
116. Məmmədov Vüsal Elşən oğlu BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
117. Səfərəlizadə Mahirə Mayis qızı BDU-nun "Gənc İstedadlar" Liseyi
118. Abdullazadə Rəhilə Taleh qızı BSU-nun məktəb-lisey kompleksi
119. Əliyev Heydər İlham oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
120. Əsgərov Nural Qabil oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
121. Abbasova Abutab Vəkil qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
122. Hüseynova Fəridə Namiq qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
123. Həsənov Vüqar Laçın oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
124. Nağıyeva Ülkər Əfqan qızı Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
125. Quliyev Musa Cəmil oğlu Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
126. Bağırova Firəngiz Vüqar qızı XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
127. Şirin Tural Rəfail oğlu XXI Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
128. Dəmirzadə Toğrul Sübhan oğlu "GUNAR" Təhsil Texnologiyaları Mərkə¬zi¬-nin tam orta məktəbi
129. Həsənli Həsən Mehman oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi "Dədə Qorqud" filialı
130. Əzizli Yunis Adil oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi "Dədə Qorqud" filialı
131. Bəşirov Balaqardaş Cəbrayıl oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Şirvan filialı
132 .Həsənzadə Həsən Ruslan oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı
133 .Davudlu Cəlil Seyran oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı
134. Hüseynov Qurban Namiq oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı
135. Məmmədli Fərid Əli oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Mingəçevir filialı
136. Əliyev İzmir Yalçın oğlu Bakı Özəl Türk Liseyi Mingəçevir filialı
137. Hüseynli Şəbnəm Yunis qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası
138. Mansurov Aslan Şahin oğlu Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası
139. Həsənzadə Fidan Qalib qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası
140. Əsgərov Azər Arif oğlu Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası
141. Abbaszadə Aytac Əbülfəz qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası
142. Hüseynova Təranə Alı qızı Qafqaz Azərbaycan-Türkiyə Özəl Gimnaziyası
143. Qazıyev Rəşid Mübariz oğlu Sumqayıt Özəl Türk Liseyi
144. Fərzəliyev Valeh Vidadi oğlu Sumqayıt Özəl Türk Liseyi
145. Məmmədov Həsən Fərhad oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
146. Qədirzadə Sərxan Soltan oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
147. Əmikişiyev Orxan Vaqif oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
148. Talıbov Qaraxan Talıb oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
149. Nuri Nəzrin Etibar qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
150. Məmmədova Nərmin Məhəmməd qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
151. Dadaşeva Zərifə Namiq qızı Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
152. Əhmədov Camal Elnur oğlu Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
153. Əliyeva Ülkər Fuad qızı Gəncə şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb
154. Şərifova Gülsel İlqar qızı Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi
155. Şəfiyeva Yaxşı Mahir qızı Sumqayıt şəhəri təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
156. Həsənli Elçin Əlihəsən oğlu Sumqayıt şəhəri texniki və təbiət elmləri liseyi
157. Məmmədli Nərmin Rövşən qızı Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
158. Tağıyev Orxan İlqar oğlu Mingəçevir şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
159. Məmmədov Rəşad Habil oğlu Mingəçevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
160. Məhişzadə İlahiyyəddin Mətləb oğlu Mingəçevir şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb
161. Mehdiyev Pənah Dərgah oğlu Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
162. Əsgərova Ülkər Rafiq qızı Mingəçevir şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
163. Osmanlı İlkin Rəşad oğlu Mingəçevir şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
164. Əhmədli Səmayə Saleh qızı Mingəçevir şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəb
165. Əliyev İlkin Fəzayıl oğlu Mingəçevir şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb
166. Məlikov Fuad Mehman oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey
167. Zeynallı Əfsanə Qorxmaz qızı Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey
168. Əhmədov Natiq Mövlan oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey
169. Sadəddinov Rövşən Sadəddin oğlu Mingəçevir şəhəri texniki-humanitar lisey
170. Abdullayeva İradə Mübariz qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
171. Ədilova Şəmsiyyə Şəmşir qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
172. Sadıqov Elmin Süleyman oğlu Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
173. Əliyeva Aytac Sahib qızı Mingəçevir şəhəri təbiət, riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü lisey
174. İsmayılzadə Fuad Eldar oğlu Mingəçevir şəhəri 17 nömrəli tam orta məktəb
175. Məmmədov Tural Zaur oğlu Şirvan şəhəri 13 nömrəli tam orta məktəb
176. Nəsirova Günay Vüqar qızı Abşeron rayonu Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb
177. Cəbiyeva Güləndam Rəhman qızı Abşeron rayonu Xırdalan şəhər 3 nömrəli məktəb-lisey
178. Novruzlu Qəndab Nizaməddin qızı Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
179. Manaflı Müşviq Mehman oğlu Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
180. Mustafazadə Cəmilə Kamil qızı Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
181. Əhmədzadə Nərmin Elçin qızı Ağdaş şəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
182. Nəbiyeva Zəhra Əli qızı Ağdaş şəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziya
183. Məmmədzadə Ayşən Radiq qızı Ağdaş şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
184. Dibirova Həcər Həybullah qızı Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey
185. Məmmədov Nizami Kənan oğlu Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey
186. Xoçberova Nigar Rəşid qızı Balakən şəhəri humanitar və texniki təmayüllü lisey
187. Qasımova Zaira Asif qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
188. Dibirova Fidan Zəhmət qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
189. Həbibova Günel Elman qızı Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
190. Bayramlı Almaz Səlim qızı İsmayıllı rayonu Lahıc qəsəbə tam orta məktəbi
191. Ağazadə Aydan Mütarif qızı İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
192. Alızadə Ramtiq Natiq oğlu İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
193. Şahlarlı Murad Elxan oğlu İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbi
194. Müslümova Xumar Vaqif qızı İmişli şəhəri 5 nömrəli məktəb-lisey
195. Aslanlı Həlimə Köçəri qızı Göygöl şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
196. Musayev Cavidan Mais oğlu Xaçmaz şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey
197. Pirverdiyev Nadir Şakir oğlu Xaçmaz şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına 8 nömrəli məktəb-lisey
198. Rəsulova Aysel Tahir qızı Xaçmaz rayonu Qalağan kənd tam orta məktəbi
199. Cavadzadə Nuranə Şahin qızı Xocavənd rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb
200. Əhmədzadə Minayə Vüqar qızı Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey
201. Muxtarova Günel Mustafa qızı Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey
202. Rəsulzadə Rəsul Atəş oğlu Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-lisey
203. Eminova Esmira Rauf qızı Qazax şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
204. Məmmədli Nərmin Rəşid qızı Qəbələ şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
205. Abdurəşidli Sona Mahir qızı Qəbələ şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
206. Abdurəşidli Durna Mahir qızı Qəbələ şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb
207. Məmmədzadə Zaur Azad oğlu Qəbələ rayonu Xırxatala kənd tam orta məktəbi
208. Salamzadə Pərvin İbrahim qızı Qəbələ rayonu Xırxatala kənd tam orta məktəbi
209. Babayeva Dürnisə Şahin qızı Quba şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
210. Şəfiyeva Zülfiyyə İmran qızı Quba şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəb
211. Ağazadə Elsevər Canamir oğlu Lerik rayonu Vizəzəmin kənd tam orta məktəbi
212. Məmmədova Jalə Emin qızı Lənkəran şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəb
213. Babayeva Turan Elnur qızı Sabirabad şəhəri 2 nömrəli təbiət və texniki təmayüllü məktəb-lisey
214. Səlimova Nərmin Xalid qızı Sabirabad şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
215. Əsgərova Həmidə Valeh qızı Şabran şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
216. Malikzadə Mədinə Səbuhi qızı Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
217. Zəkəryəzadə Şəlalə Namiq qızı Şəki şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb
218. Qurbanov Vüsal Asəf oğlu Şəki şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəb
219. Əzizli İqrar İlqar oğlu Şəki şəhəri 8 nömrəli tam orta məktəb
220. Yusifova Günel İlqar qızı Şəki şəhəri 12 nömrəli tam orta məktəb
221. Salamova Şəlalə Mehman qızı Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb
222. Əhmədzadə Ayaz Məmmədrahim oğlu Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb
223. Muradzadə Murad Araz oğlu Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb
224. Usubova Aişə Sahib qızı Şəki şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəb
225. Hacıbalayeva Xatirə Sabir qızı Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb
226. Lətifli Humay Əli qızı Şəki şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəb
227. Səfərli Fərhad Nofəl oğlu Şəmkir rayonu Morul kənd tam orta məktəbi
228. Əliyeva Gültac Fikrət qızı Şuşa rayonu 2 nömrəli tam orta məktəb
229. Ələkbərzadə Elvin Malik oğlu Tərtər rayonu Hacıqərvənd kənd tam orta məktəbi
230. Bayramova Lətifə Zöhrab qızı Tovuz şəhəri N.Tusi adına tam orta məktəb
231. Axundova Klara Tabir qızı Tovuz rayonu Yuxarı Öysüzlü kənd tam orta məktəbi
232. Hüseynzadə Əfsanə Adil qızı Tovuz rayonu Azaflı kənd tam orta məktəbi
233. Zeynalova Nərgiz Qurban qızı Tovuz rayonu Bayramlı kənd tam orta məktəbi
234. Şəfiyev Fikrət Sənan oğlu Ucar şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
235. Həsənli Rakif Savalan oğlu Yardımlı rayonu Bozayran kənd tam orta məktəbi
236. Abdulova Aynur Araz qızı Yardımlı rayonu Bozayran kənd tam orta məktəbi
237. Abbasova Fəridə Qələmdar qızı Yevlax şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəb
238. Allahverdiyev Mahmud Şahin oğlu Zaqatala şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb

***
Modern.az-ın xəbərinə görə, təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun digər əmri ilə ümumtəhsil məktəblərinin məzunları gümüş medalla da təltif olunublar. Bu zaman Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası tərəfindən 2012/2013-cü dərs ilində keçirilmiş tam orta təhsil səviyyəsi üzrə yekun attestasiyanın nəticələri, habelə həmin məzunların X-XI siniflərdə oxuduqları müddətdə bir və ya bir neçə fəndən illik "4" qiymət aldıqları əsas tutulub.
Aşağıda adları qeyd edilən XI sinif məzunları gümüş medalla təltif olunublar və onların adları oxuduqları məktəbin "Şərəf kitabı"na yazılacaq.

1. Rəhimli Rəhim Novruz oğlu - Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
2. Süleymanov Allahverdi Bəhruz oğlu - Bakı Avropa Liseyi
3. Kazımlı Mirəşrəf Mirsamir oğlu - Bakı Özəl Türk Liseyi Lənkəran filialı
4. Gözəlov Gülağa Ağagül oğlu - Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
5. Ramazanzadə Elvin Orxan oğlu - Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi
6. Pirmun İradə Vaqif qızı - Şirvan şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəb
7. Məmmədov Mirabbas Seyidxan oğlu - Şirvan şəhəri 16 nömrəli tam orta məktəb
8. Həsənli Ömər Bəşir oğlu - Tovuz şəhəri A.S.Puşkin adına tam orta məktəb
9. Sadıqlı Polad Azər oğlu - Tovuz rayonu Əyyublu kənd tam orta məktəbi
10. Murğuzova Nərminə Sahib qızı - Tovuz rayonu Bozalqanlı kənd tam orta məktəbi

Müxalifət.net

Şərh yaz
Yoxlama kodu:14417
XƏBƏR LENTI28 .07. 2014 27 .07. 2014 26 .07. 2014 25 .07. 2014